Ergonomia pracy – analiza stanowisk i postaw

Ergonomia pracy – analiza stanowisk i postaw

Ergonomia pracy – analiza stanowisk i postaw

Wiele godzin spędzamy dziś w jednej pozycji. Duża ilość pracy, presja czasu, stres, brak ruchu podczas przerw odbijają się na naszym zdrowiu: czujemy napięcie, często bóle m.in. w okolicach pleców. Zaniedbania prowadzą z kolei do coraz poważniejszych problemów zdrowotnych i coraz większej ilości zwolnień lekarskich. W uniknięciu tych kłopotów pomogą Państwu opracowane przez naszych fizjoterapeutów programy.

Nasi fizjoterapeuci służą pomocą w zakresie:

Audyt ergonomiczny

Nie jest to audyt zgodności z wymaganiami prawa, lecz analiza postaw, sposobu wykonywania swojej pracy. Składa się on z następujących elementów:

  1. Ankieta on-line, podczas której zbieramy pierwsze informacje o pracownikach i ich zdrowotnych nawykach. Informacje te pomagają nam przygotować się do obserwacji i warsztatów.
  2. Obserwacje pracowników podczas wykonywania przez nich pracy. Na tym etapie dokonujemy m.in. oceny stanowisk pracy i analizy postulanej.
  3. Zebranie przykładów, naniesienie zmian w warsztatach.
  4. Warsztaty, podczas których omawiane są zaobserwowane problemy, ich skutki w przyszłości oraz metody zapobiegania problemom zdrowotnym (uczestnicy m.in. wykonują specjalnie opracowane dla nich ćwiczenia).
  5. Stworzenie broszury informacyjnej i filmów instruktażowych do ćwiczeń.

Masaże biurowe

Dodatkowo oferujemy możliwość wprowadzenia do firmy masaży biurowych. Jeden masaż trwa 15 minut. Poprzedzony jest krótkim wywiadem zdrowotnym.