4 sposoby na wykorzystanie Koła Wiedzy BHP

4 sposoby na wykorzystanie Koła Wiedzy BHP

Koło Wiedzy to jeden z naszych pierwszych produktów. Pierwsze wykonaliśmy na piknik rodzinny. Jego uczestnicy grali całymi rodzinami. O sukcesie pomysłu świadczyła kolejka, która się utworzyła – dłuższa niż po bursztynowy napój.

Potem postanowiliśmy wykorzystywać Koło Wiedzy na organizowanych przez nas Dniach Bezpieczeństwa. Jeszcze niedługo przed pandemią mieliśmy okazję prowadzić rozgrywki przy kole i również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jeszcze nieco później powstała wersja mini – lekka i łatwa w transporcie, żeby nie było kłopotu z zabieraniem jej na szkolenia.

Koło Wiedzy wzbudza zazwyczaj wiele radości i ducha pozytywnej rywalizacji.

Wszystko na Kole może być dostosowane graficznie i tematycznie do Twojej firmy: kolory, kategorie, ikony. Wtedy dodatkowo pojawia się element przynależności i Koło jeszcze bardziej jest „Twoje”.

Jak działa Koło Wiedzy?

W przygotowanej przez nas wersji koło podzielone jest graficznie na 7 części. 6 z nich to kategorie tematyczne (pierwsza pomoc, zagrożenia i ocena ryzyka, prawo pracy, wypadki, ochrona ppoż., ergonomia). Siódme pole pozwala na wybór tematu przez gracza. Uczestnik kręci kołem, kiedy koło się zatrzyma „wskaźnik” wyznacza kategorię. Następnie możliwe są dwa scenariusze: uczestnik losuje pytanie i samodzielnie je odczytuje lub wybiera numer z podanego zakresu, a osoba prowadząca je odczytuje.

Możesz samodzielnie przygotować pytania lub skorzystać z przygotowanych przez nas. Możesz wrzucić je do „kapelusza” (wtedy może być bezobsługowe) lub czytać z kartki. Dobry prezenter zawsze robi wspaniałe wrażenie. Jeśli uda się przygotować drobne nagrody za poprawne odpowiedzi, motywacja do gry wzrośnie.

Dziś przedstawiamy 4 sposoby na wykorzystanie Koła Wiedzy BHP.

  1. Na wydarzeniach firmowych: mogą to być Dni Bezpieczeństwa (Safety Day), Dni Zdrowia, jubileusze. Wszędzie tam, gdzie jest okazja w luźnej atmosferze zgłębić wiedzę lub po prostu promować BHP.
  2. Na szkoleniach BHP: jako enerdżajzer, przy podsumowaniu czy do losowania tematu, którym zajmiecie się jako pierwszym, kolejnym.
  3. W biurze BHP: każdy wchodzący kręci kołem i odpowiada na pytanie (może im lepsza odpowiedź tym szybciej załatwiona zostanie sprawa, z którą przyszedł).
  4. Przy recepcji: oczekujący goście mogą sprawdzić swoją wiedzę i umilić sobie czas. W tej opcji trzeba przewidzieć również możliwość samodzielnego sprawdzenia odpowiedzi.

Polecamy korzystanie ze wszystkich 4 sposobów, każdy z nich jest dobry, żeby przybliżyć zagadnienia związane z bezpieczeństwem.

Ofertę na Koło Wiedzy w wersji dużej znajdziecie TU. A w wersji mini TU