Pusto w koszyku

Blog

Jak wykorzystać SAFETY TALKS podczas rozmów nt. bezpieczeństwa?

Jak wykorzystać SAFETY TALKS podczas rozmów nt. bezpieczeństwa?

Jak wykorzystać SAFETY TALKS podczas rozmów nt. bezpieczeństwa?

Narzędzie składa się z 3 elementów:

  • zdjęć, które mają zainspirować grupę do szukania tematów,safety talks
  • haseł, które po dopasowaniu do zdjęć podpowiedzą tematy,
  • kart z pytaniami do wybranych tematów, które grupa ma przedyskutować – w sumie otrzymujesz 15 tematów i 45 pytań do rozmowy, które otwierają oczy i umysł na zagrożenia, ale przede wszystkim na możliwość zapobiegania im.

Sposobów na wykorzystanie narzędzia jest wiele, np.

  • Uczestnicy wybierają dowolne zdjęcie. Do zdjęcia dopasowują 5 (lub więcej) haseł. Następnie odnajdują te hasła wśród kart z pytaniami. Co tydzień spotykają się, aby omówić jedną z kart (odpowiadają na pytania z karty).
  • Przełożeni wyciągają z talii karty z pytaniami. Podchodzą do pracowników i proszą o wylosowanie jednej karty i odpowiedzenie na pytania. Po zakończeniu rozmowy przełożony dziękuje za rozmowę i idzie do kolejnego pracownika.
  • Poza zdjęciami z gry przełożeni mogą wykorzystać również zdjęcia wykonane przez pracowników, np. w ramach konkursu na zdjęcie o tematyce BHP. Zasady są podobne jak w punkcie 1.
  • Zdjęcia można wykorzystać na początku zajęć. Pokazujemy wybrane zdjęcie i pytamy: Jakie skojarzenia z bezpieczeństwem pojawiły się z Waszych głowach? Z jakimi podobnymi sytuacjami mieliście do czynienia?
  • SAFETY TALKS sprawdzi się świetnie w celu podniesienia energii, np. po przerwie popołudniowej.
  • Jeśli uczestnicy szkolenia nie znają się zbyt dobrze, zastosuj narzędzie na początku zajęć – w ten sposób uczestnicy zapoznają się , a Ty dowiesz się czegoś o nich.
  • Cała gra sprawdzi się przy temacie oceny ryzyka – pytania zmuszają bowiem do zastanowienia się i przeanalizowania swojego postępowania. Zdjęcia z kolei są okazją do rozmowy o tym, jak różnie oceniamy zaobserwowane sytuacje.

Dzięki kartom możliwa jest otwarta rozmowa o bezpieczeństwie. Rozmowa nie zajmuje wiele czasu, dlatego przełożeni prowadzą je chętnie i są skłonni robić to częściej.

Wesprzyj zatem działania przełożonych i kup SAFETY TALKS już dziś: Tutaj

 

Administratorem Twoich danych osobowych jest TAM Justyna Pokładnik, ul. Klonowa 5/12B, 32-660 Chełmek, NIP: 6443137801, REGON: 363467930, tel. 500 111 355, e-mail: biuro@tamgram.com.pl. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Administratorem danych osobowych Klientów Sklepu Internetowego jest właściciel i operator Sklepu - Ireneusz Pokładnik prowadzący działalność gospodarczą pod firmą TAMgram Ireneusz Pokładnik, ul. Piastowska 20/8, 32-660 Chełmek, NIP: 5492118737, REGON: 365496685 („TAMgram Ireneusz Pokładnik”), tel. 503 529 172, e-mail: sklep@tam.com.pl. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Adres : ul. Klonowa 5/12B, Chełmek, 32-660 Poland.
Tel. : 500 111 355
E-mail : biuro@tamgram.com.pl