Pusto w koszyku

Blog

Jak się ma Twoja prezentacja?

Jak się ma Twoja prezentacja?

 

Prezentacja multimedialna chyba na stałe zagościła na szkoleniach, również na szkoleniach BHP. Czasem mamy nawet wrażenie, że prowadzący chcieliby oddać jej część (często dużą) prowadzenia szkolenia. O ile kilka lat temu nawet sam fakt posiadania prezentacji już podnosił rangę prowadzącego, o tyle teraz mamy ich tak wiele, że jakość stała się znacznie ważniejsza.

Jeśli byliście kiedyś na naszym szkoleniu, to wiecie, że u nas prezentacja nie odgrywa głównej roli. Nie poświęcamy zbyt wiele czasu na ustawianie animacji, przejść pomiędzy slajdami czy wyszukiwanie idealnych grafik. Jednak nasze prezentacje są nam pomocą. Pokazują to, czego nie jesteśmy w stanie przynieść do sali szkoleniowej lub podkreślają najważniejsze zależności, treści. Prezentacja jest bardzo przydatna również, jeśli chcemy pokazać proces lub zaprezentować dane.

Często szkolący czują, że ich prezentacja nie jest idealna, nie pasuje im, ale nie wiedzą, jak zacząć zmiany. Dlatego zachęcamy dziś do zdiagnozowania własnych prezentacji w 4 krokach.

  • Zastanów się, kiedy ostatnio zmieniałeś/zmieniałaś swoją prezentację. Upewnij się, że zawiera ona aktualne informacje. Przeczytaj i zobacz, co może utrudniać zapamiętanie, rozpraszać. Pamiętaj, że jeśli dasz ludziom coś do czytania, nie będą Cię słuchać.
  • Sprawdź. Pomyśl o odbiorze wizualnym. Czy treść jest widoczna z odległości, z jakiej zwykle widzą slajd uczestnicy Twoich szkoleń? Czy czcionka jest jednolita? Czy całość jest spójna pod kątem stylu? Czy konsekwentnie stosujesz ozdobniki? Czy zamieszczone obrazki/grafiki mają związek z treścią? Czy tło nie utrudnia odczytania treści? Czy nie zastosowałeś rozpraszaczy w postaci migających, skaczących czy śpiewających elementów?
  • Nagraj się. Włącz dyktafon (albo jeśli lubisz duże wyzwania to kamerę) i nagraj 15 minut ze swojego szkolenia. Następnie włącz nagranie i obserwuj w tym czasie prezentację zmieniając slajdy wtedy, kiedy robisz to na szkoleniu. Prezentacja pomogła Ci w odbiorze czy przeszkodziła?
  • Przeanalizuj, których informacji naprawdę potrzebują ludzie i użyją ich w pracy: ile razy pracownicy produkcji cytują definicję oceny ryzyka? Czy potrzebują jej definicji, czy raczej wiedzieć, co zawiera i jak się ją wykonuje? Czy ważny jest paragraf, jego miejsce w dzienniku ustaw, czy może treść jaką ze sobą niesie? Postaw się w roli pracownika, uczestnika swojego szkolenia – jakiej wiedzy rzeczywiście potrzebuje, żeby bezpiecznie pracować?

Jeśli zastosowałeś się do wskazówek to jeszcze tylko przećwicz pracę z nową prezentacją i szerz kulturę bezpieczeństwa w nowym wydaniu. Jeśli jednak nie potrafisz się do tego zabrać albo czujesz, że zmiana prezentacji to zbyt mało i chciałbyś, żeby ktoś Cię w tym wsparł, możesz zwrócić się do nas.

Znamy się na tym, jak prowadzić dobre szkolenia i widzieliśmy wiele błędów w prezentacjach. Proponujemy indywidualne konsultacje dla trenerów, które pozwolą odświeżyć szkolenie. W trakcie takich konsultacji przeanalizujemy, jak wyglądają Twoje szkolenia obecnie, co chciałbyś/chciałabyś zmienić, jak wyglądają Twoje materiały szkoleniowe. W zależności od Twoich możliwości będziesz mógł zostawić nam więcej do zrobienia lub działać według naszych wskazówek. Możemy się spotkać zarówno w formie stacjonarnej, jak i on-line.

Prowadzimy również projekty dla firm, w trakcie których ustalamy standardy szkoleń dla całej organizacji. Dotyczy to zarówno szkoleń okresowych, wstępnych, kampanii informacyjnych, jak i rozmów na temat bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest TAM Justyna Pokładnik, ul. Klonowa 5/12B, 32-660 Chełmek, NIP: 6443137801, REGON: 363467930, tel. 500 111 355, e-mail: biuro@tamgram.com.pl. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Administratorem danych osobowych Klientów Sklepu Internetowego jest właściciel i operator Sklepu - Ireneusz Pokładnik prowadzący działalność gospodarczą pod firmą TAMgram Ireneusz Pokładnik, ul. Piastowska 20/8, 32-660 Chełmek, NIP: 5492118737, REGON: 365496685 („TAMgram Ireneusz Pokładnik”), tel. 503 529 172, e-mail: sklep@tam.com.pl. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Adres : ul. Klonowa 5/12B, Chełmek, 32-660 Poland.
Tel. : 500 111 355
E-mail : biuro@tamgram.com.pl