Szkolenia BHP - jak wykorzystać escape room

Szkolenia BHP - jak wykorzystać escape room

Gry terenowe, escape roomy, pokoje zagadek, od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy takich działań mają dużo radości z aktywności, które podejmują i niemal nie rejestrują, że właśnie czegoś się nauczyli, spróbowali czegoś nowego czy nawet stali się liderem grupy.

Z wielką ciekawością i radością obserwujemy takie zachowania od kilku lat w trakcie organizowanych przez nas gier pod hasłem: Safety Room. Zainspirowaliśmy się pokojami zagadek i przenieśliśmy na grunt BHP. Dzięki temu przyjemne zostało połączone z bardzo pożytecznym. W zależności od możliwości wykorzystujemy do tej aktywności hotelowe zakamarki, hale produkcyjne, biura czy nawet schrony, którymi dysponują niektórzy nasi klienci. Im bardziej nietypowo, tym lepiej. Treści personalizujemy w zależności od specyfiki zakładów pracy oraz grupy docelowej tak, żeby frajdę mieli zarówno pracownicy produkcyjni, jak i kierownicy najwyższego szczebla.

Pracownicy dobierają się w grupy i wspólnie przemierzają kolejne pomieszczenia, by rozwiązywać w nich zagadki i zadania związane z bezpieczeństwem pracy, pierwszą pomocą czy informacjami o firmie, w której pracują. Zdarzyło się nam też połączyć te zagadnienia z motywem PRL. Jedno rozwiązanie prowadzi do kolejnego, to do następnego i jeszcze dalej. Jeśli uczestnikom wystarczy czasu i sprytu spotka ich symboliczna nagroda. Zazwyczaj dla najlepszej, najszybszej drużyny przewidziany jest dodatkowy bonus.

Jeszcze na początku roku w ten sposób integrowali się pracownicy Grupy Kapitałowej H+H Polska, a potem… zmieniły się warunki, w których przyszło nam żyć. Zmienił się zatem Safety Room. Obecnie przenieśliśmy się do sieci i tam uczestnicy przemierzają wirtualne hale produkcyjne, odkrywają ukryte elementy i rozwiązują zagadki. Poziom zaangażowania jest nie mniejszy niż w przypadku stacjonarnych rozgrywek, za to dostępność jest większa.

W grze Safety Room on-line może wziąć nieograniczona ilość osób. Wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do internetu i można zaczynać. Dzięki temu w bezpiecznych warunkach każdy pracownik może się zmierzyć z postawionymi przez nas trudnościami. Dodatkowo atmosferę budują industrialne dźwięki oraz realne problemy spotykane w wielu firmach.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa Safety Room on-line – zapraszamy na bezpłatne wirtualne spotkanie. 29 lipca 2020 r. – uruchamiamy dwie grupy: o 13:00 i o 18:00. Spotkanie potrwa około 30 minut. Aby uzyskać do niego dostęp prosimy wybrać godzine spotkania i zarejestrować się klikając w link poniżej.

Godzina 13:00: https://tamszkolenia.clickmeeting.com/safety-room-webinar-godz-13-00

Godzina 18:00: https://tamszkolenia.clickmeeting.com/safety-room-webinar-godz-18-00