Pusto w koszyku

Blog

Rozmowy na temat bezpieczeństwa – nowe podejście

Rozmowy na temat bezpieczeństwa – nowe podejście

 

Bezpośrednich spotkań i kontaktów z innymi osobami w obecnej sytuacji unikajmy. Jeśli jednak pracownicy świadczą pracę, nawet zdalnie, to warto również w tym czasie znaleźć czas na przeprowadzenie rozmów na temat bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Oto jedna z wielu możliwości.

Mapy myśli

Niedawno wpadliśmy na pomysł wykorzystania map myśli. Tu istnieje kilka możliwości:

  • Mapa myśli jako plakat

Wieszamy poniższą mapę myśli na ścianie, np. gdzieś w hali produkcyjnej. Tamtejsi pracownicy podchodzą do niej i w wolnej chwili uzupełniają (każdy osobno, nie stoją przy niej razem). Pod koniec zmiany przełożony sprawdza i ewentualnie nanosi uwagi. Mapa zostaje, aż pojawi się kolejny temat.

Na mapie można umieścić kod QR – po jego zeskanowaniu za pomocą specjalnej aplikacji wyświetli się np. film, w którym przełożony powie kilka słów na omawiany temat.

  • Mapa myśli online

Podobnie można zorganizować pracę z wirtualną mapą. Uczestnicy otrzymują link i ewentualnie dane dostępowe, a potem wspólnie tworzą mapę. Pomocne mogą być przy tym takie strony jak np. iMindMap. Możemy tu tworzyć wirtualne mapy, dzielić się wiedzą i pomysłami. Możemy również przesłać mapę jednej osobie, a ta po wypełnieniu przekazuje ją kolejnej. Na koniec wszyscy otrzymują finalną wersję.

Mapy można dowolnie kształtować: zamiast kategorii (zagrożenia, źródła) można stawić pytania, na które uczestnicy mają odpowiedzieć. Ta forma umożliwia pracę indywidualną i w grupie. Istnieje możliwość połączenia jej z innymi aktywnościami.

Poniżej znajdziecie mapę myśli dotyczącą koronawirusa. Będziecie mogli wykorzystać ją i przetestować tę formę pracy.

 

Mapę wieszamy lub wysyłamy mailem. Pracownicy mają uzupełnić puste pola. Pomocny będzie przy tym film (wyświetli się na telefonie po zeskanowaniu kodu QR). Dodatkowo do mapy dołączony jest quiz (można przesłać link lub umieścić drugi QR kod).

Jeśli chcecie przetestować tę mapę myśli, tutaj udostępniamy Wam za darmo plik do pobrania w  pdf

Jeśli chcecie, abyśmy opracowali dla Was podobne materiały na szkolenia, dni BHP lub spotkania – zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy również do udziału w warsztatach online dotyczących tworzenia ciekawych ćwiczeń na szkolenia BHP.

Administratorem Twoich danych osobowych jest TAM Justyna Pokładnik, ul. Klonowa 5/12B, 32-660 Chełmek, NIP: 6443137801, REGON: 363467930, tel. 500 111 355, e-mail: biuro@tamgram.com.pl. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Administratorem danych osobowych Klientów Sklepu Internetowego jest właściciel i operator Sklepu - Ireneusz Pokładnik prowadzący działalność gospodarczą pod firmą TAMgram Ireneusz Pokładnik, ul. Piastowska 20/8, 32-660 Chełmek, NIP: 5492118737, REGON: 365496685 („TAMgram Ireneusz Pokładnik”), tel. 503 529 172, e-mail: sklep@tam.com.pl. Szczegółowe zasady dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Adres : ul. Klonowa 5/12B, Chełmek, 32-660 Poland.
Tel. : 500 111 355
E-mail : biuro@tamgram.com.pl